elba@elbasjo.nazwa.pl  +48 605 481 225
+48 607 467 586

Sam?

Rzecz w tym, że w nauce „sam” musisz podejść nieco po żołniersku. Uczę się od poniedziałku do piątku 20 minut w godzinach 19:00-19:20.

Ok, a grill w piątek? Podobno jest od 18:00. To przesunę naukę. Kurczę, ale kończę pracę o 16:00, w domu o 16:30, coś zjeść, odpocząć.. Nie zdążę. To w piątek nie uczę się.

I tak piątek był bez nauki, w poniedziałek coś wypadło i też nici z tego…w końcu znowu się nie udaje codziennie uczyć.

A efekty? Hmmm…może coś umiem…sprawdzę, jak pojadę na wakacje. Ale kiedy pojadę? I jak sprawdzę? Czy do tego czasu zapamiętam to wszystko???????

Nauczyciel na lekcje indywidualne?

Ok, ale tutaj też potrzebna dyscyplina. Bo możesz odwołać lekcję, bo nauczyciel jest zawsze lepszy od Ciebie i czasem brakuje kogoś, kto też by tego nie rozumiał i też musiałby główkować, żeby się wysłowić.

No więc…grupa???

Grupa może trafić się fajna, motywująca, ale może również demotywować. Jest jednak najlepszym wyjściem dla zapracowanego człowieka. To w grupie poruszane są tematy z różnych perspektyw, w grupie dowiadujesz się o ciekawych przypadkach, w grupie działają EMOCJE.

O tak! Najlepiej uczymy się, gdy mamy do czynienia z emocjami i gdy nasz nauczyciel wykazuje pozytywne EMOCJE w stosunku do swojego przedmiotu (tzn – KOCHA nauczany przez się przedmiot).

Tak. To cała prawda. Gdy ktoś z iskrą w oku opowiada nam o czymś, wzbudza pozytywne emocje, tym samym sprawia, że lepiej zapamiętujemy. Gdy w grupie dochodzi do zażartej dyskusji i jesteśmy podekscytowani, nie ma szans, że zapomnimy słówek, które były w temacie.

Zajęć grupowych raczej nigdy nie możemy przełożyć, odbywają się one o konkretnej godzinie i mają określony plan. Dobrze zgrana grupa, fajny nauczyciel. Nauka staje się po prostu przyjemnością!

Zaufali nam: